WhatsApp Image 2022-09-24 at 23.41.10 (1)
WhatsApp Image 2022-09-24 at 23.41.10 (2)
WhatsApp Image 2022-09-24 at 23.41.10

👉Boyun fıtığının 4 derecesi vardır (Bulging,Protrüzyon, Ekstrüzyon, Sekestre Disk) bu sebeple her boyun fıtığı hastasında aynı semptomlar oluşmaz.
👉Boyun fıtığının seviyelerini bir birinden ayıran net belirtiler yoktur ama genel olarak seviyeler arasındaki farklılıklar şunlardır.
👉1-Düşük Seviye Fıtık ( Hastanın Emarında Bulging Seviyesi Olarak Geçer : Hasta Çok Ağır Taşıyınca Ağrıları Ön Plana Çıkar Ve Çok Nadir Uyuşmaları Olur Kollarında.
👉2.Orta Seviye Fıtık(Hastanın Emarında Protrüzyon Seviyesi Olarak Geçer): Bu Seviyede Hastanın Ağrıları Hiç Bir Şey Yapmasa Dahi Olabilir Uyuşmalarıdada Git Geller Olmakla Beraber Güç Kaybıda Vardır.
3.İleri Seviye Fıtık ( Hastanın Emarında Ekstrüde Veya Ekstrüzyon Veya Son Seviye Olan Sekestre Yazar) : İleri Düzeyde Ağrı, Uyuşma Ve Güç Kaybı Gözlenir. Hasta Kollarında Saçlarını Tarayacak Kadar Güç Olmaz Zorlanır.

👉 BOYUN FITIĞI TEDAVİLERİ
🔸Manuel Terapi
🔸Recovery Terapi
🔸Fasya Gevşetme
🔸Kupa Terapi
🔸Kinezyoteyp
🔸Nöralterapi
🔸Ağrı Mezoterapisi
🔸Kuru İğneleme
🔸Proloterapi
📍Bu tedavilerde temel amacımız sadece ağrıyı gidermek değil ağrının sebeb olduğu problemi gidermek ve tekrarlamamasi için gereklidir önlemleri almaktır.

Bizleri Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz