h1

Hemoroid ve Kabızlık Tedavisi

1. Kronik kabızlık
Tuvalette uzun süre oturmak ve ıkınmak hemoroidin başlıca nedenleri arasında. Bu durum kabız olan kişilerde çok sık görülür. Makat yakınındaki bu damar yumağı zorlamayla birlikte şişer, kaşınır, kızarır ve ağrı verir. Damar duvarındaki problemlerin kalıtsal olarak aktarılması da mümkün.Bu durumda Başarılı Pelvik Taban Rehabilitasyonu ile Kabızlık problemi giderildiğinde hemoroidler hızlıca çekilmeye başlar.
2. Aşırı kilo
Aşırı kilolu insanlar; hem fiziksel yapıları hem de kilonun metabolizma üzerinde yarattığı olumsuz etki nedeniyle hemoroidle daha sık karşılaşabilirler. Ani kilo alımlarından sonra hemoroid görülebileceği gibi; kabızlığa yol açacak düzeyde hatalı beslenmek de hemoroid sorununu tetikler.
3. Bağırsak rahatsızlıkları
Bağırsak fıtığı ve hatta bağırsak kanseri gibi ciddi rahatsızlıklar da beraberinde hemoroidi getirebilir. Özellikle kanamalı rahatsızlıklarda bu hastalıkların belirtileri de birbirine karışabilir.
Dış Hemoroid Belirtileri
Anüs etrafında şiddetli kaşıntı.
Anüse yakın olarak beliren ağrılı şişlik.
Oturma pozisyonunda rahatsızlık ve ağrı.

Dışkıda kan

İç Hemoroid Belirtileri
Dışkıda parlak kırmızı kan.
Makattan basurun sarkarak gelmesi .
Pelvik Taban Rehabilitasyonu ile cerrahi ve ilaç kullanımı olmadan rektal kasların normal tonusa getirilmesi ile temelli ve sağlıklı bir şekilde bu durumdan kurtulabilirsiniz.

 

Bizleri Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz